نکات مهم در خرید تابلو برق

۱۴۰۱/۸/۷ شنبه
(1)
(0)

نکات مهم در خرید تابلو برق

نکات مهم در خرید تابلو برق

تابلو برق Electrical enclosure چیست؟

تابلو برق همه دسته‌ها شامل فیدرهای حفاظتی، قطعات کنترلی، نمایشگرهای ولتاژ، مدارات فرمان و … است.

وظیفه اصلی تابلوهای برق در شبکه‌های انتقال برق از نیروگاه‌ها، حفاظت از تجهیزات شبکه و مصرف‌کنندگان در مقابل تغییرات ولتاژ و قطع و وصل شدن شبکه و اتصال کوتاه و اتصال زمینه از مبدأ تا مقصد (از نیروگاه تا مصارف خانگی و صنعتی) است و این تجهیزات کنترل و راه‌اندازی استاندارد و مطمئن برای دستگاه‌های ما را فراهم می‌کنند.

 

 

شرکت صنعت قائم تولید کننده و طراح انواع تابلو برق

09123741039

 

 

سفارش ساخت تابلو برق

اگر شما هم تصمیم به خرید و سفارش ساخت تابلو برق دارید به شما پیشنهاد میکنم با مشاورین و کارشناسان صنعت قائم ارتباط برقرار کنید و در زمینه ساخت تابلو برق نیاز خود را بیان نمایید.
زیرا تابلو برق یکی از اصلی‌ترین بخش‌ها در هر ساختمانی است. تابلو برق از تجهیزات برقی مختلفی چون فیوزها و کلیدها محافظت می‌کند. مطمئناً خرید تابلو برق نیز همانند خرید دیگر وسایل ساختمانی با چالش‌های روبرو است. توجه داشته باشید در زمان خرید وسایل و مصالح مختلف ساختمانی در صورتی که محصولات بی‌کیفیت تهیه کنید، تنها وقت و هزینه خود را از دست می‌دهید و پس از پی بردن به مشکل می‌توان آن را به طریقی رفع کرد؛ اما در صورتی که در خرید وسایل و تجهیزات برقی چون تابلو برق به بسیاری از مسائل چون کیفیت و برند توجه نکنید و تنها به دلیل قیمت پایین تابلو برق، آن را خریداری کنید، یا اگر تابلو برق به طور غیراصولی و توسط افراد غیرمتخصص نصب و طراحی شود، در این صورت ممکن است مشکلاتی بزرگتر از هدر رفت هزینه و سرمایه ایجاد شود.
استفاده از تجهیزات برقی با توجه به حساسیت‌هایی که دارند ممکن است خساراتی بیشتر از آنچه فکرش را می‌کنید داشته باشد و حتی موجب مرگ افراد شودبه همین دلیل لازم است تا در زمان خرید تجهیزات برقی و تابلو برق صنعتی، نهایت دقت و توجه را به موارد مختلف داشته باشید تا بتوانید از بروز خسارات و آسیب‌های مختلف پیشگیری کنید.

 

ساخت تابلو برق صنعتی

 

نکات مهم در زمان خرید تابلو برق

  • نکته اول در خرید تابلو برق

در خرید تابلو برق، در رابطه با متریال ساخت آن است. در ساخت تابلو برق ممکن است از متریال‌هایی چون فلز و پلاستیک استفاده شود. قبل از خرید تابلو برق به وزن محصول، مقاومت، متریال استفاده شده در آن ظاهر آن و شرایط نصب آن توجه داشته باشید.

 

  • نکته دوم در خرید تابلو برق

نحوه نصب تابلو برق‌ها از نکات مهمی است که باید در زمان خرید به آن توجه کنید. اینکه تابلو برق به صورت عمودی و افقی نصب می‌شود و فضایی که برای نصب آن در نظر گرفته‌اید چگونه است، بسیار اهمیت دارد. اگر به این نکته توجه نکنید ممکن است پس از خرید تابلو برق نتوانید آن را در جای مناسب نصب کنید و به مشکل بر بخورید.

 

  • نکته سوم در خرید تابلو برق

اندازه تابلو برق ساختمانی نیز اهمیت دارد. اندازه یک تابلو برق به ساختار تجهیزات الکتریکی بستگی دارد. در صورتی که در آینده قرار است تغییراتی هر چند کوچک در ساختار تجهیزات الکتریکی ساختمان ایجاد کنید، بهتر است یک تابلو برق بزرگتر خریداری کنید.

 

  • نکته چهارم در خرید تابلو برق

تابلو برق همواره تحت تأثیر گرمای داخلی و بیرونی است. تجهیزات الکتریکی در دمای بیش از حد آسیب می‌بینند. از این رو اگر قرار است در یک محیط خیلی سرد یا خیلی گرم از تجهیزات الکتریکی استفاده کنید، بهتر است قبل از خریداری به دمای استفاده از آن و مقاومت آن در مقابل شرایط محیطی توجه کنید. همچنین می‌توانید از خنک‌کننده‌ها یا تهویه‌های هوا استفاده کنید.

 

  • نکته پنجم در خرید تابلو برق

یکی از نکات مهم در خرید تابلو برق که باید مدنظر قرار دهید، هدف شما از خرید تابلو برق و قابلیت‌های آن است. ممکن است در آینده بخواهید بخشی از تجهیزات تابلو برق را کم یا زیاد کنید، به همین دلیل بهتر است در زمان خرید به قابلیت‌های تطبیق پذیری تابلو برق مورد نظرتان توجه کنید و ببینید آیا محصول موردنظرتان امکان تنظیمات موردنیاز شما را دارد؟

 

 

شرکت صنعت قائم | تولید کننده تابلو برق

تابلو برق از جمله تجهیزات الکتریکی است که با پیشرفت فناوری دچار تغییر و تحول شده است. تابلو برق‌ها، همانطور که گفته شد دارای انواع و کاربردهای مختلفی هستند. در صورتی که برای ساختمان خود قصد خرید تابلو برقی را دارید، بهتر است قبل از هر کاری ابتدا اطلاعات جامع و صحیحی در مورد تابلو برق موردنیاز خود و مشخصات آن کسب کنید. تنها در این صورت است که می‌توانید یک خرید مطمئن داشته باشید. در این مطلب سعی شد شما را برای خرید تابلو برق راهنمایی نمایید و یک شرکت نمونه در زمینه تولید و ساخت و نصب انواع تابلو برق به شما دوستان عزیز معرفی کنیم.

نظرات کاربران
* نام و نام خانوادگی
*ایمیل (اجباری نیست)
* متن پیام و شماره موبایل

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
menusearch
yarwork.ir
 طراحی سایت یارورک